Rekonstrukce Fedorychko +420 774 577 824

REKONSTRUKCE DOMU A BYTU PRAHA A OKOLÍ

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ VAŠÍ REKONSTRUKCE

Rekonstrukce domu a bytu provádí stavební firma Fedorychko již od roku 2009. Poskytujeme kompletní řešení včetně závěrečného úklidu.

Naše služby zahrnují rekonstrukce starého domu, rodinného domu, rekonstrukce podkroví, či kompletní rekonstrukce domů na klíč.

Zajímá Vás kolik stojí rekonstrukce a jaká bude konkrétní cena té Vaší rekonstrukce? Ozvěte se nám a stavební firma Fedorychko Vám pomůže vyřešit Vaše požadavky na rekonstrukci domu.

Proč si vybrat rekonstrukce Fedorychko

Komplexnost

Řešení rekonstrukce, stavby či čehokoliv jiného je vždy kompletní tedy včetně závěrečného úklidu a kvalitních závěrečných prací.

Zkušenosti

Jsme řadu let v oboru. Máme praxi a pracujeme s přesahem.

Rychlost

Naše stavební firma pracuje rychle na realizaci staveb, či rekonstrukcí. Proto se můžeme pochlubit celou řadou realizací.

Spolehlivost

Co si řekneme to platí. Držíme slovo a jsme pracovití

REKONSTRUKCE BYTU

Rekonstrukce bytu je jednou z hlavních činností stavební firmy Fedorychko. Renovace bytu provádíme v rozsahu od rekonstrukce bytového jádra bez bourání i s bouráním tedy kompletní rekonstrukce bytu na klíč. Bytové jádro zdíme dle požadavků klienta. Chcete vědět jaká bude cena rekonstrukce bytu včetně bytového jádra nebo i bez něj? Stavební firma Fedorychko Vám ráda pomůže s určením ceny rekonstrukce a to v regionu Praha a i v okolí tohoto města, kde nejčastěji realizujeme rekonstrukce bytu.

Rekonstrukce koupelny v panelákovém bytě v Praze či v domě v okolí Prahy bude hračka díky stavební firmě Fedorychko. Postaráme se o kompletní řešení včetně rekonstrukce malé koupelny v paneláku. Děláme i levné rekonstrukce či renovace koupelny bez bourání. Realizace koupelen může být na klíč. Tedy přesně dle Vašeho projektu a přání. Máme vlastního statika a postaráme se o kompletní úklid po realizaci rekonstrukce koupelny. Napište nám nebo rovnou zavolejte o cenu Vaší vysněné koupelny.

Rekonstrukce bytu a domu Praha Fedorychko reference (10)

REKONSTRUKCE V PANELOVÉM BYTĚ VČETNĚ JÁDRA A ÚKLIDU.

Rekonstrukce v paneláku je velmi častým řešením co poskytuje naše stavební firma. Rekonstrukce malé i velké koupelny, bytového jádra, umakartového jádra v panelákovém bytě v městě Praha. To vše patří do rekonstrukce bytu i bytového jádra v paneláku.

Paneláková koupelna, kuchyně či záchod mnohdy bojuje s dostatkem prostoru. Proto je tady Fedorychko stavební firma co Vám pomůže využít veškerý prostor ve Vašem bytě naplno.

Ozvěte se nám i pakliže Vás zajímá levná rekonstrukce koupelny v paneláku.

Fotogalerie Posledních rekonstrukcí bytu

NEJČASTĚJI POVÁDÍME REKONSTRUKCE DOMŮ NEBO BYTŮ PRO OBLAST PRAHA 6, PRAHA 7, PRAHA 8, PRAHA 9, PRAHA 7, PRAHA 9, PRAHA 10, PRAHA 11, PRAHA 12, PRAHA 13, KLADNO, BEROUN, RAKOVNÍK, ROZTOKY, KLECANY, HOSTIVICE, CHÝNĚ, RUDNÁ, ČERNOŠICE, JESENICE, ČESTLICE, ŘÍČANY, ÚVALY, JIRNY A DALŠÍ.

Často kladené otázky k rekonstrukcím domů a bytů

Co se týče stavebního úřadu tak nemusíte mít žádné ohlášení ani stavební povolení pro započetí stavebních prací, pokud stavba nezasáhne do konstrukce domu a nosných zdí, a pokud zůstane zachována jednota celku při pohledu na objekt zvenčí. To znamená, že například při výměně oken musíte dodržet barvu, velikost a design oken původních. Pokud potřebujete z nějakého důvodu zasáhnout do nosných stěn, musíte tyto předpokládané zásahy předložit k projednání na stavební úřad a požádat o stavební povolení. Jaké stavební úpravy a udržovací práce lze provádět bez ohlášení na stavební úřad naleznete v §103 odst. 1) písm. c) a písm. d). V §152 a §160 stavebního zákona ustanovení zavazující stavebníka k nějakému chování. V každém případě však musíte nad prováděnou stavbou zajistit odborný dozor- stavbyvedoucího.

Tento dokument je k dispozici u majitele domu nebo bytu. Pokud je byt či dům ve vlastnictví obce, pak tedy na obecním úřadě městské části.

 

Při výměně dveří, oken a při zasklení lodžie byste si měli zjistit, zda váš dům či byt nestojí v památkové zóně. Pokud ano, konzultujte svůj stavební záměr nejprve s památkáři, předejdete tím možným komplikacím.

Běžná praxe možného navýšení finančního rozpočtu je 10%. Abyste však předešli případným nedorozuměním, zaneste i tuto položku do smlouvy o dílo.

Pokud děláte menší stavební úpravy jako výměnu starého umakartového jádra, výměnu podlahové krytiny nebo výměnu oken v nezměněné velikosti a barvě, projekt nebo návrh není nutný. Pokud však chcete měnit dispozici bytu, návrh může být velkým pomocníkem, ať pro lepší představivost, tak i pro spočítání materiálu, který bude potřeba pro rekonstrukci nakoupit.

Projekt zpracovává projektová kancelář nebo projektant. V dnešní době však mnoho stavebních firem tuto službu již nabízí v rámci rekonstrukce.

Ano, to je možné. Firmy zabývajících se rekonstrukcemi bytu či tvorbou návrhů pro interiéry toto nabízí v tzv. vizualizaci řešeného prostoru, což je vytvoření navrhované dispoziční změny v 3D vizualizaci pomocí počítačového programu.

K výměně přímo ne, ale po zapojení kotle se musí udělat jeho revize a rovněž revize komínu. Také po instalaci nových elektrických rozvodů a vodovodního a odpadního potrubí je požadována revizní zkouška pro získání potřebných dokladů.

Jak vybrat spolehlivou stavební firmu? Dobrým pomocníkem při výběru může být internet. Hledejte informace jak kladné, tak záporné, čtěte recenze a reference, ptejte se dobrých přátel. Podívejte se na realizace vybraných firem, s kým spolupracují, jaký používají materiál. Jakou garantují záruční dobu a co vše nabízí v rámci rekonstrukce. Zda smlouva o dílo obsahuje všechny náležitosti. Nechte si vždy dostatek času na rozmyšlenou.

Převážná většina stavebních firem služby, které nabízí, provádí zdarma. Je to např.:

1. zaměření bytu, zjištění technických závad s nabídkou jejich řešení

2. vypracování nezávazné cenové nabídky

3. konzultace a poradenství při řešení dispozice a výběru vhodného materiálu na podlahy a pod.

4. zajištění smluvní dokumentace i dokladů a dokumentů potřebných k rekonstrukci jako je“Ohláška”…

5. ubytování po dobu rekonstrukce

Ne každá stavební firma nabízí vše zcela zdarma a zrovna tak se liší nabízené služby jednotlivých stavebních společností. Je třeba se vždy dotazovat u konkrétní firmy.

Rekonstrukce bytového jádra trvá přibližně 14 dní, avšak každá firma bude mít jinou dobu zhotovení. Pokud máte zájem o více informací, můžete se podívat na naší nabídku na rekonstrukci bytového jádra za 9 dní.

Podle zákona je záruční doba 2 roky. Některé firmy prodlužují záruku na stavební práce až na 4 roky. Záruční doba na materiály a vybavení se může také lišit. Záleží vždy na výrobci, zda nějakému svému výrobku záruční dobu prodlouží.

Záleží na tom, jak rozsáhlou rekonstrukci plánujete. Pokud chcete vyměnit staré umakartové jádro a máte k dispozici další pokoje, kde se dá stavbu přečkat, není to podmínkou. Pokud však  potřebujete vyměnit elektrické rozvody a předělat podlahy… V tomto případě, je to nutností. Vždy však mějte na mysli, že i při malé rekonstrukci vzniká prach.

To není. Některé stavební firmy však tuto možnost nabízí a jsou již takové, které vás ubytují po dobu stavebních prací zdarma.

Bylo by fajn, mít tu možnost. Bohužel tomu tak není. Některé ze zdí jsou nosné a drží patra nad vámi. Jaké to jsou zjistíte v projektové dokumentaci domu, nebo po konzultaci s odborníkem přes konstrukce domu.

Pokud jste si toto nesjednali se zhotovitelem vaší rekonstrukce a nezapsali do smlouvy, vybouraná suť patří vám a tedy i její odvoz nebo zpracování zařizujete vy.

Záleží na tom, jak jsou staré a jak vyhovují dnešním nárokům. Za dob socialismu se elektrické rozvody dělaly převážně hliníkové, což nyní nevyhovuje vzhledem k nárůstu počtu elektrických spotřebičů a tudíž požadavku na větší spotřebu elektrické energie vzhledem k nízké kvalitě kabelů. Vodovodní a odpadní potrubí se v dnešní době předělává do plastu vzhledem k jeho dlouhé životnosti.

Tato otázka je velmi častá, a je na ní hned několik odpovědí -způsobů, jak najít optimální řešení a zároveň si tím nepokazit celkový dojem nově zrekonstuované koupelny nebo WC. Družstva nebo SVJ požadují přístup do šachty co možná největší. Nejlépe celou odnímatelnou stěnu. Tu je možno vyrobit například ze sádrokartonové desky. Dalším způsobem jsou tzv. neviditelná revizní dvířka. Používají se pod obklady, takže jejich velikost se dá přizpůsobit velikosti obkladu. Spára okolo dvířek není vidět a můžou být vysoké až 185 cm. Bývají opatřeny tlačným zámkem, což umožňuje snadnou obsluhu. Vzhledem k tomu, že se na dvířka používá stejný obklad jako na okolní stěny, celkový vzhled nové koupelny nebo WC zůstane nenarušen. Jak taková dvířka vypadají se můžete podívat na stránky jejich výrobce www.zavrz.cz . Levnější variantou, například pro toaletu, je osadit otvor šachty plechovými dvířky v bílé barvě. Další možností, čím osadit otvor šachty, aby byl přístupný, jsou dřevěná revizní dvířka. Ta se vyrábí v mnoha různých barevných variantách i velikostech.

Okna se vyrábí z různých materiálů, různého profilu,barev a dekoru. V nabídce českých firem jsou okna plastová, hliníková, dřevěná a kombinace těchto materiálů tj. hliník-dřevo a hliník-plast. Provedení špaleta nebo vícekomorový rám, dvojsklo nebo trojsklo. Každý materiál má své výhody a možné nevýhody. Více informací získáte např. na webu okna.eu . Poradit by vám měla i firma, která bude rekonstrukci provádět.

Důležitá je bezpečnost a kvalita. Podle konstrukční strategie výrobce, kvality použitých materiálů a výrobního procesu jsou dané bezpečnostní dveře přiřazovány do tzv. bezpečnostních tříd BT (RC) 1-6 podle norem ČSN EN 1627-1630. Ty se přidělují podle odolnosti průlomu, tedy jak silnému tlaku odolají. Nejběžněji používané bezpečnostní dveře, které vás již dostatečně ochrání před násilným vniknutím jsou 3 a 4 třídy. Obě tyto bezpečnostní třídy splňují požadavky na zvukovou a tepelnou izolaci vč. protipožární odolnosti. Nejodolnější dveře používané pro soukromé byty, rodinné domy, komerční a průmyslové objekty a kanceláře jsou ze skupiny RC 4.

Vinylová podlaha se pokládá dvojím způsobem: buďto zámkovými spoji na nosný rám, což je stejný systém jako u plovoucí podlahy, anebo se lepí přímo na podklad speciálním lepidlem. V tomto případě musí být podklad dokonale rovný, suchý a čistý.

Uvažujte o materiálu: akrylát, smalt, litina; tvaru: do rohu, obdélníkový, volně stojící kulatý či atypický a funkčnosti např. masážní. Nejdůležitější však je aby ergonomický tvar plně vyhovoval vašim požadavkům včetně vnitřního členění. Aby byl pro vás pohodný a skýtal kvalitní odpočinek. Proto neváhejte a vanu si v obchodě prakticky vyzkoušejte. 

Rozdíly jsou v povrchové úpravě, velikosti, ale hlavně v kvalitě tedy tvrdosti. Nejlépe je, poradit se s prodejcem o odolnosti proti oděru a celkovému zatížení, která bude na dlažbu a obklady vyvíjena. Například, na podlahu zděného sprchového koutu bychom měli nechat položit protiskluzné dlaždice.

Velmi oblíbeným a jednoduchým řešením pro rozdělení prostoru je vestavěná skříň. Lze ji jednoduchým způsobem ukotvit do stěn a stropu a skýtá velké množství úložného prostoru. Až budete chtít vrátit prostor do původního stavu, skříň rozmontujete a zatmelíte díry. Nepořádek vznikne minimální, žádné bourání a prach. Můžeme ji udělat přístupnou z obou pokojů současně, nebo z každého pokoje zpřístupnit jen část skříně. Jedna drobnost. Nezapomeňte nechat ve skříni průchod, abyste mohli procházet do zadního pokoje. Průchod opatřete posuvnými nebo skládacími dveřmi.